Sitede Ara

Presonus FireStudio Mobile

Be the first to review this product

2 mikrofon preamfi, Firewire ses kartı

Stok Durumu : Stokta yok

2.774,45 TL
Havale/kapıda nakit ödeme: 2.691,22 TL
  • bonus
  • bonus
  • bonus
  • bonus
  • bonus
Stüdyo Kalitesinde Mobil Ses Kartı

Sonunda her yerde kullanabileceğiniz son teknoloji, stüdyo kalitesinde bir ses kartı! FS Mobile, Presonus'un rackmount cihazlarındaki yüksek kaliteli analog devreleri ve son derece gelişmiş platform teknolojisini bus-power ile çalışabilme özelliği ile birleştirerek mobil kayıt için ideal bir ses kartıdır. Artık laptop'unuzu götürebildiğiniz her yerde yüksek kaliteli ses performansı elde edebileceksiniz.

Maximum giriş sayısı
FS Mobile, iki adet XMAX Class A mikrofon preamplifikatörü, altı adet line-seviyesi giriş ve S/PDIF giriş olmak üzere toplam 10 kanal girişe ve altı çıkışa sahiptir. Ayrıca MIDI giriş/çıkış, ayrı seviye kontrollü kulaklık çıkışı kullanışlılığını daha da arttırmaktadır. FS Mobile kullanışlılık ve giriş sayısı alanında tüm rakiplerini geride bırakmaktadır. FS Mobile ile tüm bir gurubu kayıt edebilirsiniz.


FS Mobile hemen müzik yapmanızı sağlayacak devrim yaratan DAW programı Studio One Artist, 4 GB'ı aşan sanal enstrüman, plug-in, looplar ve sample'lar ile gelmektedir.

Gerçek 48 Volt phantom power - Notebook'tan besleniyor dahi olsa
Kullanıcılara pekte bahsedilmeyen acı bir gerçek: Diğer üreticilerin Buss-power'lı (gücünü bağlı olduğu bilgisayardan alan) mobil arabirimleri mikrofon üreticilerinin önerdiği 48 Volt'u tam olarak karşılayamamaktadırlar. Bu ise en yüksek kaliteli mikrofonun dahi optimum kazanç seviyelerinde çalışamayacağı anlamına gelmektedir -yani sinyal henüz mikrofon preamplifikatörüne gelmeden bozulmaktadır!

Presonus'un başkanı Jim Odom ve bir mühendis gurubu bir adım ileriye giderek FS Mobile'ın buss-power'dan aldığı gücü full 48 Volt phantom power'a dönüştürebilmesini sağlayacak "dahili switching power supply" tasarlamışlardır. FS Mobile sadece tam 48 Volt vermek ile kalmayıp XMAX preamplifikatörlerin ihtiyaç duyacağı 30 volt gücüde kusursuz olarak verebilmektedir.

XMAX Class A Pre-amfiler
FireStudio Mobile iki adet özel tasarlanmış yüksek voltajlı, birbirinden bağımsız, A sınıfı XMAX mikrofon pre-amfisine sahiptir.
Presonus pre-amfinin kalitesinin iyi bir ses kaydı için ne kadar kilit bir rol oynadığının farkındadır. Mikrofon pre-amfisinin görevi sinyalin analogtan dijitale çevrilebilmesi için mikrofon sinyali seviyesini line sinyal seviyesine yükseltmektir. Mikrofonu line seviyesine yükseltme işleminde, sinyal dijitale çevrilmeden önce mikrofon voltajı yaklaşık 400 kat artırılır. Ucuz bir pre-amfinin sağlayacağı yetersiz dönüşüm neticesinde elde edeceğiniz cılız, gürültülü ve sert bir sestir. FireStudio Project yüksek kaliteli pre-amfileriyle aradığınız temiz ve sıcak sesleri size sağlar.

Yüksek Voltaj - XMAX pre-amfileri 30V üzerinden beslenirler. Sıradan amfi tasarımları genellikle 10V ila 18V arasında besleme alırlar. Yüksek voltaj daha fazla headroom, daha güçlü alt frekanslar ve temiz üst frekanslar anlamına gelir. Sonuç olarak elde edeceğimiz sound çok daha dolgun ve tatmin edici olmaktadır.

Discrete - Ayrık devreli op-amp kullanılmayan tasarım. Op-amp'lar sinyale gürültü, renklendirme ve sertlik ekler. Discrete tasarımlar ise çok düşük gürültü seviyesi ve şeffaflık sağlar.

Class A - Bir devre A sınıfında çalışırken optimum voltaj seviyesindeki bölgede devamlı olarak "açık" şekilde çalışır. Class A tasarımları "0" crossover distorsiyonuna sahiptirler ve AB sınıfı op-amp kullanılan pre-amfilere oranla daha temiz, daha saf ve daha müzikal bir sound sunarlar.

XMAX tasarımının net sonucu yüksek headroom, düşük gürültü, geniş dinamik saha & frekans genişliği ve en önemlisi müzikalite ve şeffaflıktır. 

Ön Panel
2 adet 3 LED'li seviye/clipgöstergesi ilk iki kanal için sinyal seviyelerini kontrol edebilmenizi sağlar. Ayrı bir düğme ile her iki mikrofon için 48 Volt'u açıp kapayabilirsiniz. Mikrofon girişlerinin kazanç seviyeleri, çıkış ses veiyesi ve kulaklık çıkı seviyesi için ayrı ayar knob'ları bulunmaktadır. Mikrofon kazançları -10 dB ila +70 dB arasında; yüksek empedanslı giriş için ise -30 dB ila +50 dB arasındadır. Son olarak bir güç/sync LED göstergesi cihazın yeterli güç ve doğru clock sinyali alıp/almadığını gösterir.

Giriş ve Çıkışlar
FS Mobile kadar küçük ve kompakt bir çihaz için üzerinde çok fazla giriş/çıkış vardır. Öncelikle XLR/TS mic/enstrüman jakları ile sinyal yollanan 1 ve 2 kanallar ile başlayabiliriz. XLR mikrofon sinyalleri XMAX solid-state pre-amplifikatörlere sinyal yollar. Yüksek empedaslı TS enstrüman girişleri ise gitar ve bass'larınızı doğrudan ön panele girmenizi sağlar.

Arka panelde ise 1/4" lik 6 adet balanslı giriş 3 ila 8. kanalları besler. DB9 konnektör ise bağlanan break-out kablo sayesinde stereo S/PDIF ve MIDI giriş/çıkış sağlar. İki adet Firewire 400 portu ise aynı anda hem bilgisayara hemde diğer Presonus ses kartlarına bağlanabilmesini sağlar.

Dijital dönüştürücüler ve JetPLL Sync
FireStudio Mobile'ın üzerinde inanılmaz 118 db'lik headroom sağlayan A/D/A dönüştürücüler mevcuttur. FireStudio Project’in senkronizasyonu patentli JetPLL jitter düşürücü teknolojisi tarafından sağlanır. JetPLL noise shaping teknolojisi kullanarak hemen tüm audio band jitter'leri yok eder. JetPLL olabilecek en üst seviye konvertör performansı almanızı sağlayarak, daha iyi stereo ayrışma ve daha berrak bir ses ortaya çıkarır. JetPLL sayesinde çok geniş bir frekans bandında herhangi bir dijital sinyale anında kilitlenebilirsiniz. JetPLL bir çok dijital ses kaynağını birlikte kullandığınızda mükemmele yakın bir clock performansını size sunarak bilgisayarınıza son derece stabil ve sağlam bir senkronizasyon sağlar. 

Universal Kontrol
Presonus FireStudio ailesinin tüm üyelerinde (Studio Live 16.4.2 mixer dahil) olduğu gibi FS Mobile'da Universal Control yazılımı ile birlikte gelmektedir. Universal Control son derece esnek ve güçlü bir kontrol panel yazılımıdır. Bu program sayesinde 4 adede kadar Firestudio ailesinden ses kartını aynı anda kullanıp 52 giriş/çıkış elde edebilirsiniz.

Universal "Device" penceresi ve "Launch" penceresi olmak üzere iki pencereden oluşur. Launch penceresinden sample rate, clock kaynağı, safe mode, buffer size ve WDM routing gibi ayarlar yapılabilir. Bağlı olan tüm cihazlar pencerenin altında listelenirler. Üztlerine tıklandıklarında ilgili ayarlara ulaşılabilir.

Device penceresi ise bağlı olan Firestudio serisi ses kartlarını dahili mixerindeki seviye ve yönlendirmeleri kontrol eder. Böylelikle rahatlıkla zero-latency cue (kulaklık) mixleri yapılabilir. Giriş ve çıkış seviye göstergeleri minimum CPU ve maximum sürat sağlayacak çekilde optimize edilmişlerdir. Bağlı olan cihazların herhangi biri clocl kaynağı olarak kullanılabilir.

Studio ONE - ve Gigabyte'larca sample & loop
Firestudio Mobile, Mac OS X, Windows XP ve Vista üzerinde yüksek kaliteli müzik yapımını şimdiye kadar olmadığı kadar kolaylaştıran, devrim yaratan yepyeni bir DAW programı olan Studio One Artist ile birlikte gelmektedir. Paket içeriğinde 20 adet Presonus Native ekeft plug-in'i, sanal enstrümanlar ve üçüncü-parti looplar bulunmaktadır. Studio One Artist'i diğer ses kartları ile birlikte gelen yazılımlar ile karşılaştırın: Kullanımı son derece kolay ve pratik, tek pencere tabanlı arabirim
 Limitsiz kanal sayısı, insert efektler, send'ler, sanal enstrümanlar, buss kanalları
 Güçlü drag-and-drop özelliği
 Tam teşekküllü, esnek otomasyon
 Gerçek zamanlı onomatik/manuel time-strech ve sampling motoru
 Control Link (ileri MIDI mapping özellikleri)
 20 adet 32-bit Native Sound plug-in (Reverb, amp modelling, EQ)
 Zero-latency mixler için FS Mobile software mixerini kontrol edebilme 
 Gigabyte'larda sound. Custom Soundpack'li (150 enstrüman) Native Instruments Kore Player,
 Native Instruments Guitar Rig LE, Toontrack EZDrummer Lite ve 1.4 GB loop 

ÖZELLİKLER
 Presonus'un ünlü stüdyo kalitesi'ne sahip ilk mobil arabirim
 Yüksek hızlı Firewire (IEEE 1394) ses arabirimi
 24-bit, 96K profesyonel örnekleme oranı
 10 giriş / 6 çıkış
 2 XMAX A sınıfı mikrofon pre-amfisi, gerçek 48 V phantom
 8 analog line girişi, 2 line çıkış
 S/PDIF dijital giriş ve çıkış, MIDI giriş ve çıkış
 zero-latency monitöring
 Kazanç kontrollü kulaklık çıkışı 
 Software mixer/router
 Firewire'dan veya adaptör ile beslemeli
 Windows (32-bit, 64-bit), Mac uyumlu
 Universal Control (kontrol panel yazılımı)
 DICE II chipset - Yüksek performanslı data transfer
 JetPLL - Jitter yok etme teknolojisi
 Dış koşullara dayanıklı
Şoklara dayanıklı, güçlendirilmiş metal kasa
Yumuşak, korumalı potlar
Askeri standartlarda baskılı devre
Şaseye monte edilmiş giriş/çıkış jacklari baskılı devreye yük bindirmez
Tümü ile manyetik korumalı 
 Diğer Presonus Firestudio kartlar ile aynı anda kullanabilme

TEKNIK ÖZELLİKLER
Mikrofon Pre-amfileri  
Tür  XLR dişi – balanslı
Frekans Cevabı (+/-0.5 dB) 20Hz – 50kHz
Frekans Cevabı (+/-3.0 dB) 20Hz – 150kHz
Giriş Empedansı (balanslı) 1600 Ohms
THD+N (unwtd, 1kHz @ +4dBu çıkış, birleşik kazanç) < 0.008%
EIN (unwtd, 55dB gain, 150 Ohms giriş, 20Hz - 22kHz) -130dBu
S/N (birleşik kazanç, unwtd, Ref = +4dBu, 20Hz – 22kHz)  > 101dB
Common Mode Rejection Oranı( 1kHz, 55 dB gain)  > 55 dB
Kazanç Kontrol Aralığ ı( +/- 1dB) -10dB – 70dB
Maksimum input (birleşik kazanç, 1 kHz @ 0.5% THD+N) +14dBu
Phantom Power(+/-2 VDC) +48 VDC

Enstrüman Girişleri (Sadece 1. ve 2. Kanal)
Tür 1/4" TRS dişi balanslı
Giriş Empedansı 1 Mohm

Line Çıkışlar
Kendi Yorumunuzu Yazın

Sadece kayıtlı müşterilerimiz yorum yapabilir. Lütfen, giriş yapın veya üye olun

1. Havale fiyatı
Tutarı: 2.691,22 TL

Sorular:

Posted by Hamit, 06 Şubat 2015 Cuma on product Presonus FireStudio Mobile

Soru:

Kutu içerisinden tam olarak neler çıkmaktadır ?

Soru sorarak, ya da cevap vererek diğer müşterilere yardımcı olun.

Sorunuzu sorun

* Zorunlu alanlar

Axess
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam Ödenecek
Tek Çekim 2.774,45 TL
1 Taksit 2.829,94 TL 2.829,94 TL
2 Taksit 1.428,84 TL 2.857,68 TL
3 Taksit 961,81 TL 2.885,43 TL
4 Taksit 728,29 TL 2.913,17 TL
5 Taksit 588,18 TL 2.940,92 TL
6 Taksit 499,40 TL 2.996,41 TL
7 Taksit 435,99 TL 3.051,90 TL
8 Taksit 381,49 TL 3.051,90 TL
9 Taksit 342,18 TL 3.079,64 TL
CardFinans
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam Ödenecek
Tek Çekim 2.774,45 TL
1 Taksit 2.829,94 TL 2.829,94 TL
2 Taksit 1.428,84 TL 2.857,68 TL
3 Taksit 961,81 TL 2.885,43 TL
4 Taksit 728,29 TL 2.913,17 TL
5 Taksit 588,18 TL 2.940,92 TL
6 Taksit 499,40 TL 2.996,41 TL
7 Taksit 435,99 TL 3.051,90 TL
8 Taksit 381,49 TL 3.051,90 TL
9 Taksit 342,18 TL 3.079,64 TL
Bonus
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam Ödenecek
Tek Çekim 2.774,45 TL
1 Taksit 2.829,94 TL 2.829,94 TL
2 Taksit 1.428,84 TL 2.857,68 TL
3 Taksit 961,81 TL 2.885,43 TL
4 Taksit 728,29 TL 2.913,17 TL
5 Taksit 588,18 TL 2.940,92 TL
6 Taksit 499,40 TL 2.996,41 TL
7 Taksit 435,99 TL 3.051,90 TL
8 Taksit 381,49 TL 3.051,90 TL
9 Taksit 342,18 TL 3.079,64 TL
Maximum
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam Ödenecek
Tek Çekim 2.774,45 TL
1 Taksit 2.829,94 TL 2.829,94 TL
2 Taksit 1.428,84 TL 2.857,68 TL
3 Taksit 961,81 TL 2.885,43 TL
4 Taksit 728,29 TL 2.913,17 TL
5 Taksit 588,18 TL 2.940,92 TL
6 Taksit 499,40 TL 2.996,41 TL
7 Taksit 435,99 TL 3.051,90 TL
8 Taksit 381,49 TL 3.051,90 TL
9 Taksit 342,18 TL 3.079,64 TL
World
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam Ödenecek
Tek Çekim 2.774,45 TL
1 Taksit 2.829,94 TL 2.829,94 TL
2 Taksit 1.428,84 TL 2.857,68 TL
3 Taksit 961,81 TL 2.885,43 TL
4 Taksit 728,29 TL 2.913,17 TL
5 Taksit 588,18 TL 2.940,92 TL
6 Taksit 499,40 TL 2.996,41 TL
7 Taksit 435,99 TL 3.051,90 TL
8 Taksit 381,49 TL 3.051,90 TL
9 Taksit 342,18 TL 3.079,64 TL
AsyaCard
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam Ödenecek
Tek Çekim 2.774,45 TL
1 Taksit 2.829,94 TL 2.829,94 TL
2 Taksit 1.428,84 TL 2.857,68 TL
3 Taksit 961,81 TL 2.885,43 TL
4 Taksit 728,29 TL 2.913,17 TL
5 Taksit 588,18 TL 2.940,92 TL
6 Taksit 499,40 TL 2.996,41 TL
7 Taksit 435,99 TL 3.051,90 TL
8 Taksit 381,49 TL 3.051,90 TL
9 Taksit 342,18 TL 3.079,64 TL
Paraf
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam Ödenecek
Tek Çekim 2.774,45 TL
1 Taksit 2.829,94 TL 2.829,94 TL
2 Taksit 1.428,84 TL 2.857,68 TL
3 Taksit 961,81 TL 2.885,43 TL
4 Taksit 728,29 TL 2.913,17 TL
5 Taksit 588,18 TL 2.940,92 TL
6 Taksit 499,40 TL 2.996,41 TL
7 Taksit 435,99 TL 3.051,90 TL
8 Taksit 381,49 TL 3.051,90 TL
9 Taksit 342,18 TL 3.079,64 TL


En ucuz fiyat garantisi 

Duymayan Kalmasın, En Uygun Fiyat Garantimiz Var!

MüzikEkipman'dan almak istediğiniz herhangi bir ürünü, aynı tarihte

farklı bir yetkili satıcıda daha ucuza bulursanız hemen bize bildirin.

Fiyatı düşürüp ürünü gönderelim...

* İlgili ürünler birebir aynı olmalıdır (renk, model, seri).

* Aradaki fiyat farkı %5'ten fazla olmalıdır.

* İlgili ürün yeni ve stok dahilinde olmalıdır.

* Fiyat garantisi sadece Türkiye'deki yetkili satıcılar için geçerlidir.

* Fiyat yazılı olarak ilan edilmiş olmalıdır.

* Bildirilen fiyat, ürünün net fiyatı olmalıdır. Ücretsiz kargo, siparişle

kazanılacak olası indirimler, fiyat garantisi kapsamında değildir.

Yukarıdaki koşullara uyan, daha düşük fiyatlı bir ürün bulursanız, lütfen

Canlı Yardım Paneli ya da info@muzikekipman.com adresine mesaj

bırakarak bizi bilgilendirin. Sözümüz söz!

Yukarı