Sitede Ara

Yamaha N8 Dijital Kayıt Mikseri

Be the first to review this product

Dijital Kayıt Mikseri

Stok Durumu : Stokta var

9.306,73 TL
Havale/kapıda nakit ödeme: 9.027,53 TL
  • bonus
  • bonus
  • bonus
  • bonus
  • bonus

Yamaha N8 Dijital Kayıt Mikseri

 


Mixing studio n8 ve n12`ye iyice bir bakın : kafa karıştırıcı hiçbirşey yok. Sadece bilinen,aşina olunan analog bir mikserin görünümü ve hatları.
Giriş kontrolleri, Ekolayzır, Send`ler, Fader`lar, monitör kontrolleri, göstergeler... Herşey olmasını umduğunuz yerde. Öyleyse neden " Dijital Miks Stüdyoları" diye adlandırılıyorlar? Çünkü bu konforun arka tarafında, arayüz size, Macintosh ve Windows PC`nizde Steinberg`in gelişmis versiyonlu Cubase DAW`yle benzersiz bir şelide çalışan, olağanüstü dijital mikser ve prodüksüyon merkezi sunuyor. n serisi Dijital Miks Stüdyoları, teknolojiyle en az uğraşacağınız şekilde, kolay kurulup, hemen, maksimum kalite ve kontrolle müzik yapmaya başlayabileceğiniz donanım ve yazılım kombinasyonlarından optimize edilmişlerdir.

İşte bu hatırlanması zor fakat karışımı oluşturan esas madde(ler) kısa bir parçayla temel bir başyapıt arasındaki farkı ortaya koyabilir. Burada önemli olan sadece siz veya kullandığınız alet değil, ikisinin birbiriyle olan sinerjik bağlantısıdır. Yamaha n-Serisi Dijital Miks Stüdyoları öncelikle bu bağlantıyı kolayca yapabilmek için yaratılmışlardır. Açıkca görüldüğü üzere bu ekipman sizin yerinize müzik yapacak değildir. Fakat kötü bir ses ve/veya karmakarışık uygulamalar elbette ki sizin esin kaynağınızı ve hevesinizi kıracaktır. İşte bu yüzden n8/n12 kayıt ve miksi teknik bir güçlük olmak yerine, baştan aşağı yaratıcı bir eğlence haline getirmek üzere dizayn edilmişlerdir. En az çabayla en iyi şekilde duyulacak, çeşitli ve farklı modlar yaratabileceksiniz. Kısacası bütün bu işlemler karşısında kendinizi o kadar iyi hissedeceksiniz ki, yeteneğiniz gerçek anlamda parlayacak.

İlham güvenilmez ve kolay yakalanamayabilir fakat geldiğinde Yamaha n Serisi Dijital Miks Stüdyoları, yaratıcılığın bütün zaferiyle, size onu rahatlıkla yakalatacaktır.

n12 Digital Miks Stüdyo

? 12 giriş kanalı: 8 bağımsız A sınıfı mikrofon preamplifikatörü, 2 stereo line giriş.
? 16-giriş/16-çıkış(*) FireWire Ses Arabirimi.
? 5.1 surround monitör kapasitesi.
? Analog sitil fisiksel arabirim ( her kontrole bir fonksiyon basitliği).
? 24 bit 96-kHz Dijital Miks ve sinyal işleme.
? Özel kapasitörlü ve birbirinden bağımsiz A sınıfı yüksek performanslı mikrofon/line preamplifikatörler.
? Mono giriş kanallarında "Innovative Sweet Spot Morphing" kompresörler.
? Bant genişliği ayarlanabilir mid 3 bant kanal ekolayzır`ı ve +/-18dB kontrol.
? Yüksek çözünürlüklü Yamaha Rev-X dijital reverb.
? Anlaşılır Monitör kolaylıkları.
? Birlikte verilen Cubase AI DAW ile benzersiz entegrasyon.
? Konsol`dan direkt yazılım kontrolü.
? Konsol ve bilgisayar arasında tek bir IEEE 1394 bağlantı kablosu.
? Müzik yapmak için dizayn edilmiştir.

(*) 16-giriş = DAW direkt(12 kanal) + DAW bus(2kanal) + DAW`dan AUX`e (2 kanal)
16-çıkış = DAW direkt çıkış (12 kanal) + REC bus(2 kanal) + STEREO`dan DAW bus`a (2 kanal)

n8 Digital Miks Stüdyo

? 8 giriş kanalı: 8 bağımsız A sınıfı mikrofon preamplifikatörü, 2 stereo line giriş.
? 12-giriş/12-çıkış(*) FireWire Ses Arabirimi.

(*) 12-giriş = DAW direkt(8 kanal) + DAW bus(2ch) + DAW to AUX(2ch)
12-çıkış = DAW direkt çıkış (8 kanal) + REC bus(2 kanal) + STEREO`dan DAW bus`a (2kanal)

HARİKA MİKSERLER - HARİKA PREAMPLİFİKATÖR

A Sınıfı Preamplifikatör (Ters çevrilmiş Darlington Devre Dizaynı`yla - `Inverted Darlington Circuitry Design` )

Sesiniz,sanatınız genelde değişmez bir şekilde analog sinyal olarak yolculuğuna başlar. İster sesiniz,saksafonunuz,gitarınız,piyanonuz hatta en elektronik keyboard`unuz olsun, bu analog sinyalleri, bütün sinyal zincirinde en kritikal elemanlardan biriyle karşılaşacağı bir miksere gireceksiniz: mikrofon / line preamplifikatörü.Preamplifikatör, mikserin analogdan dijitale çeviricileri sayesinde, mikrofondan çıkan düşük-seviye sinyalleri, dijital bilgiye çevrilsinler diye, kuvvetlendirir, line-seviye sinyallerini de ayarlar.Ve kesin sinyal saflığı ve entegrasyon sağlanmadığı sürece, ulaşmak için çok çalıştığınız kaliteli sesin bir kısmı kaybolacaktır. Yamaha n Serisi mikserlerinde bu konuda uç noktalara ulaşmış ve müzikal açıdan en yüksek kalitede preamplifikatörler elde etmiştir.Bu inanılmaz preamplifikatörlerde, Inverted Darlington devre dizaynıyla, özel dizayn kapasitörler kullanılmış ve duyum çözünürlük çok arttırılmıştır.İnanmak için duymanız gerekmektedir. Bas sesler, müziği taşıyacak derecede daha kuvvetli ve otoriter, tizler daha doğal hissedilir ve daha açık bir hava vermekte, mid frekanslar ise müzikal detayları olağanüstü ortaya sermektedir. Bu preamplifikatörler genel,orta sınıf üretim preamplifikatörleri değillerdir ve farkı duyacaksınız! Ayrıca tam takım giriş kontrollerine sahip olacaksınız (kazanç, pad düğmesi, faz düğmesi, low-pass filtre ve analog/DAW giriş seçimi).

PHANTOM GÜÇ (Phantom Power)

Özellikle vokal ve akustik enstrüman kayıtlarında ciddiyseniz, stüdyo kalitesinde phantom güçle çalışan kondansör mikrofonları kullanmak isteyeceksiniz. n8 ve n12 bütün bu mikrofonlarla uyumludur.

GENİŞ SAYIDA KAYNAĞA BAĞLANTI

n Serisi konsollarda, mümkün olan en geniş çeşitte giriş kaynaklarına direkt bağlantı yapabilmek için, bütün mono giriş kanallarında hem XLR(dengeli) hem de TRS(dengeli) jacklar kullanılmıştır. Stereo girişlerde ise RCA (dengesiz) ve fono(dengesiz) jack çiftleri kullanılmıştır. Ayrıca bütün mono kanallarda harici sinyal prosesörlerini istenen kanalın sinyal yoluna dahil etmek için TRS insert jackları bulunmaktadır.

DİREKT GİTAR VEYA BAS GİTAR KAYDETMEK İÇİN Hi-Z GİRİŞ

Bazı gitar ve bas gitar kayıtları amplifikatörler,mikrofonlar ve akustuği ayarlanmış stüdyo gerektirmeyebilir. Rahatlıkla bir bas veya elktro gitarı n8`in 4. kanalının "B" girişine veya n12`nin 8. kanalının "B" girişine girip Hi-Z düğmesini devreye sokabilirsiniz.

SWEET SPOT MORPHING COMPRESSOR

Profesyonel bir sound`u normal bir sound`dan farklı kıldıran temel öğelerden biri de kompresördür.Tabii ki hatırı sayılır bir fiyata profesyonel bir kompresör alabilirsiniz. Ama bu kompresörlerin kullanımı karmaşıktır ve bir tek kanal için optimum kompresyon sağlamak için saatlerce uğraşmanız gerekebilir. Esasında bu işlemi bir ses mühendisi, doğru - iyi ve müziğe uygun bir şekilde, ne kadar kısa zamanda yaparsa,onun bu konuda o kadar usta olduğunu gösterir. Fakat bu çabukluk oldukça uzun yıllar çeşitli stüdyolarda çalışıp deneyimle oluşmaktadır. Yamaha`nın K LAB tarafından üretilmiş yenilikçi Sweet Spot Morphing komproserü bütün bu sıkıcı detayları, tamamıyla yeni ve dahiyane bir yolla, sadece iki düğmeyle ortadan kaldırmaktadır. MORPH kontrol, dünyanın önde gelen mühendis ve prodüktörlerinin öncülüğünde, beş farklı sweet spot komprosör sunmaktadır. Ve sadece bir döndürme düğmesiyle bu beş adet sweet spot`lar arasından istediğnizi seçebilir ve sundukları geniş yelpaze ve kompresyondan faydalanabilirsiniz. İkinci DRIVE düğmesi kullanılan kompresyonun derecesini ayarlar.Hiçbir kompresör aleti, bu derece geniş bir durum için, bu kadar basit bir şekilde mükemmel kompresyonu sunmamaktadır.Ve Sweet Spot Morphing kompresör Yamaha`nın olağanüstü analog modellemesine dayandığı için, diğer hiçbir "basit" kompresör Sweet Spot Morphing kompresör gibi iyi duyulamaz. Farklı sweet spot bilgileri Sweet Spot Bilgi Bankası`ndan çekilebilir.

EFEKTİF MÜZİKAL EKOLAYZIR (EQ)

Tıpkı kompresör gibi, ekolayzır da dramtik bir şekilde bir mikse birçok yönde güzellikler katabilir. n serisi ekolayzırlar dünya çapındaki sanatçıların ve mühendislerin kullandığı konsollar incelenerek uzun çalışmalar sonucunda yaratılmışlardır. Bu ekolayzırlar EQ eğrisi, frekans aralıkları ve size müzikal kontrol sağlayan diğer faktörler arasında iyi dengelenmiş ve de dinamik bir ilişki sunarlar. Her kanaldaki 3 bant ekolayzır size müziğinizi daha yüksek bir seviyeye taşıyacak ekolayzır kontrolünü sağlamaktadır.

YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ REV-X REVERB

Yamaha`nın Rev-x Reverb algoritması yüksek çözünürlüğü ve olağanüstü doğal tınısıyla tanınmaktadır. n serisi konsollar bu lider teknolojiyi sunmaktadırlar. Reverb zaman ve seviye kontrollü hall,room ve plate reverb`lerden birini seçebilirsiniz. Bu süper reverb işlemcisi kayıt sırasında kullanılacağı gibi en sonunda mikse de ambiyans vermek için kullanılabilir.

MONITOR

DIMMER ve MUTE DÜĞMELERİ

Bu işe yarar fonksiyonlar normalde sadece büyük stüdyo konsollarında bulunur fakat mutlu olmalısınız çünkü Yamaha n8 ve n12`ye bu özelliği ekledi. Bildiğiniz üzere Mute düğmesi konsol ses çıkışlarını açıp kapar. Dimmer düğmesi ise, telefon konuşması yapabilmeniz veya biriyle konuşabilmeniz için, sesi belli bir seviyeye kadar kısar. Ses bu seviyede hala duyulabilir olur. Dimmer düğmesinin avantajı,üzerine 2. defa dokunduüunuzda sesi eski yüksek haline geri getirir. Böylece fader`ları ve ses seviye kontrollerinin ayarını bozmak zorunda kalmamış olursunuz.

KAYNAK SEÇİMİ VE SEVİYE KONTROLÜ

n8`de kaynak seçicileri olarak : DAW (bilgisayarınızda çalışan Dijital Ses Çalışma İstasyonu`ndan (DAW) stereo çıkış), ST (konsolun stereo çıkışı), AUX (konsolun aux çıkışı), ve 2TR (konsolun 2 kanal girşileri) bulunur. n12`de bütün bunlara ilave olarak surround monitör`leme için "5.1" kaynak seçme vardır. Konsolun 5.1 özellikleri bas yönetimi, miks indirgeme ve diğer özellikleriyle oldukça etkileyicidir ve bu özellikleri normalde sadece yüksek kalite profesyonel aletlerde bulabilirsiniz. Hatta bu konsolu sadece surround çalm

 


Kendi Yorumunuzu Yazın

Sadece kayıtlı müşterilerimiz yorum yapabilir. Lütfen, giriş yapın veya üye olun

1. Havale fiyatı
Tutarı: 9.027,53 TL

Sorular:

Ürün için henüz soru sorulmamış.

Soru sorarak, ya da cevap vererek diğer müşterilere yardımcı olun.

Sorunuzu sorun

* Zorunlu alanlar

Axess
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam Ödenecek
Tek Çekim 9.306,73 TL
1 Taksit 9.492,86 TL 9.492,86 TL
2 Taksit 4.792,96 TL 9.585,93 TL
3 Taksit 3.226,33 TL 9.679,00 TL
4 Taksit 2.443,02 TL 9.772,06 TL
5 Taksit 1.973,03 TL 9.865,13 TL
6 Taksit 1.675,21 TL 10.051,27 TL
7 Taksit 1.462,49 TL 10.237,40 TL
8 Taksit 1.279,68 TL 10.237,40 TL
9 Taksit 1.147,83 TL 10.330,47 TL
CardFinans
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam Ödenecek
Tek Çekim 9.306,73 TL
1 Taksit 9.492,86 TL 9.492,86 TL
2 Taksit 4.792,96 TL 9.585,93 TL
3 Taksit 3.226,33 TL 9.679,00 TL
4 Taksit 2.443,02 TL 9.772,06 TL
5 Taksit 1.973,03 TL 9.865,13 TL
6 Taksit 1.675,21 TL 10.051,27 TL
7 Taksit 1.462,49 TL 10.237,40 TL
8 Taksit 1.279,68 TL 10.237,40 TL
9 Taksit 1.147,83 TL 10.330,47 TL
Bonus
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam Ödenecek
Tek Çekim 9.306,73 TL
1 Taksit 9.492,86 TL 9.492,86 TL
2 Taksit 4.792,96 TL 9.585,93 TL
3 Taksit 3.226,33 TL 9.679,00 TL
4 Taksit 2.443,02 TL 9.772,06 TL
5 Taksit 1.973,03 TL 9.865,13 TL
6 Taksit 1.675,21 TL 10.051,27 TL
7 Taksit 1.462,49 TL 10.237,40 TL
8 Taksit 1.279,68 TL 10.237,40 TL
9 Taksit 1.147,83 TL 10.330,47 TL
Maximum
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam Ödenecek
Tek Çekim 9.306,73 TL
1 Taksit 9.492,86 TL 9.492,86 TL
2 Taksit 4.792,96 TL 9.585,93 TL
3 Taksit 3.226,33 TL 9.679,00 TL
4 Taksit 2.443,02 TL 9.772,06 TL
5 Taksit 1.973,03 TL 9.865,13 TL
6 Taksit 1.675,21 TL 10.051,27 TL
7 Taksit 1.462,49 TL 10.237,40 TL
8 Taksit 1.279,68 TL 10.237,40 TL
9 Taksit 1.147,83 TL 10.330,47 TL
World
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam Ödenecek
Tek Çekim 9.306,73 TL
1 Taksit 9.492,86 TL 9.492,86 TL
2 Taksit 4.792,96 TL 9.585,93 TL
3 Taksit 3.226,33 TL 9.679,00 TL
4 Taksit 2.443,02 TL 9.772,06 TL
5 Taksit 1.973,03 TL 9.865,13 TL
6 Taksit 1.675,21 TL 10.051,27 TL
7 Taksit 1.462,49 TL 10.237,40 TL
8 Taksit 1.279,68 TL 10.237,40 TL
9 Taksit 1.147,83 TL 10.330,47 TL
AsyaCard
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam Ödenecek
Tek Çekim 9.306,73 TL
1 Taksit 9.492,86 TL 9.492,86 TL
2 Taksit 4.792,96 TL 9.585,93 TL
3 Taksit 3.226,33 TL 9.679,00 TL
4 Taksit 2.443,02 TL 9.772,06 TL
5 Taksit 1.973,03 TL 9.865,13 TL
6 Taksit 1.675,21 TL 10.051,27 TL
7 Taksit 1.462,49 TL 10.237,40 TL
8 Taksit 1.279,68 TL 10.237,40 TL
9 Taksit 1.147,83 TL 10.330,47 TL
Paraf
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam Ödenecek
Tek Çekim 9.306,73 TL
1 Taksit 9.492,86 TL 9.492,86 TL
2 Taksit 4.792,96 TL 9.585,93 TL
3 Taksit 3.226,33 TL 9.679,00 TL
4 Taksit 2.443,02 TL 9.772,06 TL
5 Taksit 1.973,03 TL 9.865,13 TL
6 Taksit 1.675,21 TL 10.051,27 TL
7 Taksit 1.462,49 TL 10.237,40 TL
8 Taksit 1.279,68 TL 10.237,40 TL
9 Taksit 1.147,83 TL 10.330,47 TL


En ucuz fiyat garantisi 

Duymayan Kalmasın, En Uygun Fiyat Garantimiz Var!

MüzikEkipman'dan almak istediğiniz herhangi bir ürünü, aynı tarihte

farklı bir yetkili satıcıda daha ucuza bulursanız hemen bize bildirin.

Fiyatı düşürüp ürünü gönderelim...

* İlgili ürünler birebir aynı olmalıdır (renk, model, seri).

* Aradaki fiyat farkı %5'ten fazla olmalıdır.

* İlgili ürün yeni ve stok dahilinde olmalıdır.

* Fiyat garantisi sadece Türkiye'deki yetkili satıcılar için geçerlidir.

* Fiyat yazılı olarak ilan edilmiş olmalıdır.

* Bildirilen fiyat, ürünün net fiyatı olmalıdır. Ücretsiz kargo, siparişle

kazanılacak olası indirimler, fiyat garantisi kapsamında değildir.

Yukarıdaki koşullara uyan, daha düşük fiyatlı bir ürün bulursanız, lütfen

Canlı Yardım Paneli ya da info@muzikekipman.com adresine mesaj

bırakarak bizi bilgilendirin. Sözümüz söz!

Yukarı